Napsali o nás

Nejlepší knihovny a knihovníci roku 2020

Čtyři knihovny Zlínského kraje a pět osobností byly oceněny v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně za účasti hejtmana Zlínského kraje a dalších významných osobností z oblasti kultury a veřejného života. Akce se konala 15. září 2020 pod záštitou radního zlínského kraje, Mgr. Miroslava Kašného. VÍCE ZDE.

Zveřejněno: Autor: Jana Tomancová, Zvuk podzim/zima 2020,  str. 10

Ocenění knihoven a knihovníků Zlínského kraje

Knihovna v Halenkově, městská knihovna Kunovice, Obecní knihovna Rudimov a Obecní knihovna Zářičí – to jsou nejlepší knihovny Zlínského roku v roce 2020, jak o tom rozhodla odborná porota vyhodnocující kvalitu veřejných knihoven i jejich význam pro místní kulturní a společenský život. Zástupcům oceněných knihoven i představitelům obcí, které jsou hlavními podporovateli těchto zařízení, osobně poblahopřál a poděkoval hejtman Jiří Čunek, radní pro kulturu Miroslav Kašný, náměstek hejtmana Pavel Botek i ředitel Krajské knihovny Františka Bartoše Jan Kaňka. Vyznamenání se dostalo také knihovníkům – jednotlivcům, kteří jsou ve svých obcích známi díky mimořádně obětavé a aktivní práci pro místní kulturní dění. Letos byly oceněny Jiřina Haničincová z Obecní knihovny v Lutonině, Jana Krhutová z Místní knihovny Vigantice, Alena Susová z Obecní knihovny v Bojanovicích a Kristýna Šopíková z Městské knihovny v Bojkovicích.  VÍCE ZDE.

Zveřejněno:  Zpracovala Helena Mráčková/ Zlínský kraj

REPORTÁŽ ze slavnostního Ocenění knihoven a knihovníků Zlínského kraje z 22.9.2020  VÍCE ZDE

Pasování prvňáčků ze ZŠ Záhorovice

Ve středu 24. 6. 2020 jsme se společně s našimi prváčky vydali na dlouho očekávanou akci Slavnostní pasování prváčků na čtenáře v Městské knihovně v Bojkovicích, která musela být odložena kvůli pandemii koronaviru. Děti se na tuto akci velmi těšily, jelikož to byl náš první a zároveň poslední výlet po znovuotevření školy. Pozvání na tuto akci přijal také starosta Záhorovic pan Miroslav Andrlík a ředitel muzea v Bojkovicích pan Tomáš Hamrlík.  VÍCE ZDE

Pestrý březen v bojkovické knihovně

Knihy, výstavy, ale třeba i besedy. Přesně tak bude vypadat letošní březen v Městské knihovně v Bojkovicích. Právě tam se totiž počínaje čtvrtkem 14.března uskuteční již zavedený Měsíc čtenářů. Celý projekt zahájí ve zmíněný čtvrtek v 18 hodin cestopisná beseda Nepál – Království Mustang Roberta Baziky, který přítomným povypráví o své cestě na toto asijské území. Na středu 20.března se mohou těšit zase senioři. V dopoledních hodinách od 10 do 12 hodin pro ně bude přichystáno posezení, při kterém si budou moct vyzkoušet různé techniky trénování paměti. Na samém konci měsíce, tedy v termínu od pátku 29. do soboty 30.březny, budou míét radost hlavně děti, které budou mít možnost se zúčastnit již tradiční Noci s Andersenem. V průběhu března budou moct zájemci v místní knihovně zhlédnout také výstavu šitých výrobků tamní rodačky Martiny Krystenové. Zdejší knihovnice následně vyhlásí nejlepšího čtenáře za minulý rok, a to jak v kategorii dětské, tak i té pro dospělé. Celý březen pak budou mít zájemci možnost využít bezplatné registrace do knihovny.

Zveřejněno: 22.2.2019 / Autor (kve), Slovácký deník

Poptávka po knihách převyšuje nabídku

Za minulý rok se registrovalo v naší knihovně necelých 700 čtenářů, z toho přes 200 dětí. Takže zájem o knihovnu určitě je. Máme tu i takové čtenáře, kteří chodí do knihovny každý týden, neboť je půjčování spojeno i s možností přístupu na internet zdarma a toho také návštěvníci využívají.  VÍCE ZDE

Zveřejněno: 3.3.2016/ Autor:  Lidovky